Bara de warn : Regulament Campionat ! Respect Data de inscriere : 01/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Regulament Campionat ! Empty
MesajSubiect: Regulament Campionat !   Regulament Campionat ! Icon_minitimeSam Feb 20, 2010 9:28 pm

PATCH:

Se joaca cu varianta standard de joc instalat, fara nici un patch.

Structura Campionatului:

* Fifaworldcamp este format din o singura liga de 14 jucatori. Se joaca in sistem competitional tur, fiecare cu fiecare. La sfarsitul sezonului, in caz de egalitate de puncte, se iau in cosiderare meciurile directe. Exceptie face locul 1 si 2, daca sunt la egalitate de puncte se joaca 2 meciuri suplimentare (baraj).

Liga:

* locul 1 - RESPECT

ECHIPE:

SE JOACA CU ORICE ECHIPA DE CLUB, NU SUNT PERMISE MECIURI CU ACEEASI ECHIPA SAU CU ECHIPE DE NATIONALA, GAZDA ALEGE PRIMA ECHIPA SI ECHIPAMENTUL !

Mod de desfasurare al campionatului:

* In fiecare vineri dimineata se va afisa etapele. Aceste etape trebuie jucate in decurs de 7 zile, pana urmatoarea vineri dimineata.

* Atentie foarte mare, nu se mai accepta amanari decat cu motive foarte intemeiate (de genul plecarilor din localitate) si anuntate din timp (nu in ultima zi). Nu se accepta amanari de genul nu am dat unul de celalalt, nu ne-am sincronizat, etc. Sunt totusi 7 zile la dispozitie pentru 3 meciuri. Cine nu tine pasul este eliminat fara sa fie anuntat si inlocut pe loc.

* Din momentul afisarii etapelor stabiliti meciurile pe Yahoo Messenger. Daca stati de obicei pe invizibil sunteti rugati sa va cautati adversarul.

* In caz ca nu dati de adversar postati pe forum. Daca se considera intradevar ca nu ati dat de el veti castiga meciul cu 3-0.

* In caz ca niciunul din adversari nu posteaza meciul va fi trecut 0-0 si jucatorii vor obtine 0 puncte.

* In caz ca ambii adversari posteaza pe forum ca nu au dat unul de celalalt meciul va fi trecut 0-0 si jucatorii vor obtine 0 puncte.

* Daca nu va puteti conecta prin Direct Ip, incercati cu Hamachi.

* De asemenea gazda alege si Stadionul si conditiile meteo care le doreste. (Noi va recomandam Div 3 Sunny Day pentru a evita sacadarea, dar alegerea este a voastra).

* Este obligatoriu pe durata meciului sa aveti inchis: Yahoo Messenger, StrongDC, ODC, Torenti, Antivirus si tot ce mai poate ocupa banda.

* Inainte, in timpul si dupa meci dati dovada de Fair Play. Daca unul din adversari aduce injurii celuilalt inainte sau dupa meci, este pasibil de sanctiuni.

* Un meci are 90 minute. Nu se joaca prelungiri sau 11 metri. Daca la capatul celor 90 minute scorul e 0-0 atat va fi trecut pe forum.

* Nu rejucati meciuri, decat daca hotarasc adminii ca trebuie. In caz contrar sunteti pasibili de sanctiuni.

* Nu jucati meciuri in avans decat cu aprobarea Adminului. In caz contrar sunteti pasibili de sanctiuni.

* Daca meciul se intrerupe in minutul 30' la scorul de 1-0 meciul se va relua de la 0-0 si se vor mai juca 60' minute dupa care se vor aduna scorurile si se va stabili scorul final. Este interzisa schimbarea echipelor in aceasta situatie. Daca unul din jucatori avea oameni in minus la intrerupere, la reluarea meciului se va restabili situatia dinainte de intrerupere. Atentie mare, nu intrerupeti intentionat meciul. Vom fi extrem de duri pentru aceste cazuri.

* Faceti PRINTSCREEN pentru a dovedi neregulile. Arhivati discutiile pe mess pentru a va putea sustine punctul de vedere.